Blog > Komentarze do wpisu

Rzeka tajemnic/Mystic River (2003)

Film rozpoczyna się retrospekcją, wokół której będą kręcić się wszystkie późniejsze najważniejsze wątki. Bohaterami jest 3-ójka przyjaciół (S.Penn ,K.Bacon ,T.Robbins). Jeszcze w dzieciństwie jedno z nich zostaje okrutnie doświadczone przez los - na oczach pozostałej dwójki zostaje uprowadzone, a następnie uwięzione w ciemnej piwnicy i tam też wykorzystywane seksualnie. Jak się później okaże to wydarzenie rzuci cień na dalsze losy przyjaciół i odciśnie się na nich bardzo głębokim piętnem... Po latach w wyniku dość szokującego i brzemiennego w skutkach zbiegu okoliczności ich losy ponownie się splatają. Każdy z nich zdążył założyć już własną rodzinę i jeżeli nie zapomnieć to chociaż stłumić dawne przykre wspomnienia. Teraz są zmuszeni ponownie do nich wrócić i ponownie stawić im czoła.

Główną oś w filmie stanowi poszukiwanie mordercy 19-letniej córki Jimmy`ego. Od początku śledztwa w kręgu podejrzanych znajduje się były chłopak dziewczyny oraz Dave - wykorzystywany seksualnie przyjaciel Jimmy`ego z dzieciństwa. Pomimo irracjonalnego zachowania Dave`a trzeci z dawnych znajomych - prowadzący śledztwo Sean nie jest w stanie uwierzyć w winę kumpla z piaskownicy. Zupełnie innego zdania jest Jimmy, prowadzący poszukiwanie zabójcy córki na własną rękę i próbujący samemu wymierzyć sprawiedliwość. Jak się szybko okaże popełnia on ostatecznie największy błąd w swoim życiu...

Rzeka tajemnic to świetnie opowiedziana historia o trójce przyjaciół  z dzieciństwa. Historia o nierozliczonych sprawach z przeszłości, które powracając w złym momecie ostatecznie doprowadzają do tragedii. Na uwagę zasługuje świetna gra cenionych zresztą od dawna aktorów. Szczególnie wybija się tu Sean Penn, którego szloch po utracie córki jest tak porażający,  że aż nieomal autentyczny.Przez moment uwierzyłem, że to nie jest jego gra aktorska, ale prawdziwy ból ojca, który stracił swoją ukochaną pociechę. To pokazuje tylko, że Oscar dla tego pana nie był przypadkiem, a film ten śmiało można umieścić w czołówce najlepszych dramatów ostatnich lat.

 

Produkcja : USA

Reżyseria : Clint Eastwood

Scenariusz :  Brian Helgeland

Obsada : Sean Penn , Kevin Bacon , Tim Robbins , Laurence Fishburne , Laura Linney

Czas trwania : 137

Nagrody :  2 Oscary - najlepszy aktor pierwszoplanowy (S.Penn) , najlepszy aktor drugoplanowy (T.Robbins)

Ocena : 9-/10

 

środa, 15 kwietnia 2009, rodion19

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/05/08 17:29:46
Taka mała dygresja, co do układu graficznego. Po pierwsze zdarzają Ci się literówki i to razi:) Możesz edytować tekst i zeskanować pod tym względem. Poza tym raz piszesz spacja przecinek, spacja kropka, a innym razem łączysz je z wyrazami. Oczywiście taki zapis (ze spacją po wyrazie) jest niepoprawny i niezgodny z zasadami. Jednakże jestem w stanie przyjąć, że to Twój "styl". Jeśli tak jest, ujednolić wszystkie noty pod tym względem.

Ogólnie czekam na film, którego bym nie widziała i byś mnie do niego zachęcił. Bo całkiem nieźle Ci idzie ^^
-
2009/05/11 01:55:36
Tak wiem , spotkałem się już kilkakrotnie z tego typu uwagami , ale jakoś wszystko mi to przelatywało koło uszu . Może teraz w końcu jakoś się zmotywuję i coś zrobię w tym kierunku. Ogólnie nie mam problemu z pisaniem co z przeniesieniem tego na komputer ^^ Niemniej jednak dzięki bardzo za uwagi , do których czy się zastosuje to zweryfikuje czas :)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/05/18 09:43:11
Witaj rodion19

Czytałem twój Blog filmowy i muszę powiedzieć, że masz naprawdę fajne pióro a raczej klawiaturę i tylu błędów co aurilka nie zauważyłem:) Jestem przedstawicielem portalu internetowego moviepilot (pl.moviepilot.com). Jest to portal stworzony przez i dla miłośników filmu, opiera się głównie na generowaniu indywidualnych rekomendacji filmowych, bazujących na ocenach pozostałych użytkowników czy krytyków filmowych (z 5 krajów świata). Moviepilot to również strona społecznościowa tu można poznać innych fanów kina, porównać swój gust z przyjaciółmi czy po prostu podzielić się swoimi opiniami na temat filmu. Zapraszamy ciebie do publikowania swoich recenzji filmowych na naszym portalu, poprzez stworzenie swojego konta możesz promować swój blog umieszczając np. adres blog'u w nazwie użytkownika bądź na końcu każdej recenzji. Nasz portal powstał i odniósł sukces w Niemczech posiada 750 000 unikatowych odsłon miesięcznie!! Współpraca z Bloggerami w Niemczech jest bardzo owocna dla obu stron, dzięki nim społeczność się rozwija i naprawdę jednoczy fanów sztuki filmowej a z drugiej strony jest to bezpłatna reklama ich blogów. Teraz chcemy powtórzyć ten sukces w Polsce, mam nadzieję, że rozbudziłem w tobie nutkę zainteresowania i osobiście przekonasz się o zaletach moviepilot. W razie pytań napisz do mnie na adres marek@moviepilot.de.

Pozdrawiam
Marek

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... stat4u